Dovolená, cyklistické pobyty v Nizozemí

Plánujete cyklistický pobyt, firemní cestu nebo jedete za sýry a flórou do Nizozemí?

Nabízíme řadu kvalitních destinací a různé druhy ubytování pro vaši pobyt v Nizozemí. Firemní cestu, konferenci, zájezd… Vyberte si ze široké nabídky na našich webových stránkách… nebo nám zašlete konkrétní představu o cílové destinaci a vašich požadavcích, my zařídíme vše potřebné…

Vyplňte poptávkový formulář Zajistíme ubytování na “míru” pro Vás…

Zájezdy do Nizozemí-Holandska on-line

Amsterdam

Holandsko

Rotterdam

APARTMÁN

HOTEL

PENSION

 

 

 

Holandsko

 O nezávislém státu pojednává článek Nizozemsko.

 

Znak Holandského hrabství

 

Historická mapa (1682)

 

Současné provincie Severní a Jižní Holandsko v rámci Nizozemska

Holandsko (nizozemsky Holland) je název středozápadní části a historického území Nizozemska, který se často (nikoli však správně) používá pro označení celého státu.

V době Svaté říše římské bylo Holland jedním z hrabství, později nejdůležitější provincií Republiky spojených nizozemských provincií (Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, 1581–1795). V napoleonských letech1806–1810 však existovalo Holandské království, pod které spadala velká část Nizozemska.

Dnešní Holandsko tvoří dvě provincie: Severní Holandsko (Noord-Holland) a Jižní Holandsko (Zuid-Holland), které vznikly v roce 1840. Již v době Nizozemské republiky tvořilo Holandsko politické, ekonomické i kulturní centrum, v Holandsku se nachází nejvýznamnější města a přístavy, např. Amsterdam, Rotterdam, Haag, Delftatd.

Letenky do celého Světa