CZK / person / night / double room with breakfast Swiss Alps | David Klaus | travel manager service

Na lyže, na kolo, na hory, nebo za odpočinkem do Švýcarska

We offer a range of quality destinations and various types of accommodation for your vacation in this Alpine country. Company the way, Conference, tour… Choose from a wide range on our website… or send us a sense of a destination and your requirements, we will do everything necessary…

Fill inquiry form Zajistíme ubytování ve Švýcarsku na “Peace” for you…

Firms, public or travel agencies appreciate our flexibility and responsiveness, local knowledge, nonstop working hours… Zájezdy do Švýcarska on-line

The Swiss Confederation

či Švýcarské spříseženství, krátce Švýcarsko (Swiss obsolete) –německy Schweizerische Eidgenossenschaft, Switzerland, francouzsky Confédération suisse, Switzerland, italsky Confederazione Svizzera, Switzerland, rétorománsky Confederaziun svizra, Svizra,latinsky Confoederatio Helvetica, Helvetia – je vnitrozemní stát ve střední Evropě. Švýcarsko leží mezi Bodamským jezerem na severovýchodě, Ženevským jezerem na západě, Horním a AlpskýmRýnem na východě a Rýnem na severu, Jurou na severu a jižními Alpami. Switzerland borders with the following countries, with which the land border: s Itálií je 734,2 km, s Francií 571,8 km, s Německem 345,7 km, s Rakouskem 165,1 km (interrupted Liechtenstein) a s Lichtenštejnskem41,1 km; altogether 1857,9 km.

 

Tato federace 26 kantonů má 7,92 million, of which is more than 1/5 Foreigners. Švýcarsko je členem Rady Evropy, OSN, EFTA, OECD a WTO a součástí schengenského prostoru. Jednání o vstupu do EU občané v referendu odmítli a tak, except Liechtenstein, je to jediná země mimo EU v prostoru Střední Evropy.

Moderní Švýcarsko vzniklo v první polovině 19. century. The former elites to turn 18. and 19. century along the Warring States, (Cantons), z nichž některé již byly členy starého spolku, After the last armed conflict, 27 denní válce Sonderbundkrieg v roce 1847, , wanted to end this centuries-old tradition of warfare. Podle vzoru několika předcházejících menších svazků se dohodly o vytvoření „národa vzešlého z vůle“ – německy „Willensnation“. In 1848 tyto snahy vyvrcholily změnou státního zřízení z konfederace na federaci, jejímž základem je spolková ústava (revidována 1874) zejména v oblasti rozšíření politických práv. K tomuto kroku vedly vedle ekonomických důvodů i důvody politické a obranné, because in the Confederacy until warring cantons and cities not only among themselves, ale i mnohé tehdejší mocnosti Evropy. Smaller administrative units do not per se can not individually compete both economically, so neither militarily. Opted out of the alliance and the direction of foreign policy, která ustanovovala Švýcarsko jako přísně neutrální, therefore not participating in military blocks. Zároveň konfederace začala budovat silnou spolkovou armádu určenou pro případnou vlastní obranu – jak komentuje anglické „neutral but heavily armed“.

Language area

Švýcarsko již ve své ústavě přijaté v 19. století deklarovalo rovnoprávnost jazyků původně žijících obyvatel. Zákonem zaručené je právo na komunikaci se spolkovými úřady ve všech úředních jazycích. Švýcarsko má tedy čtyři úřední jazyky. Voluntarily, according to their means, are added and some other offices at the cantonal and municipal. S pokračující integrací cizinců a imigrantů úřady umožňují komunikaci i v jiných jazycích. Hojně rozšířeným jazykem je také angličtina.

In general misconception is the idea, that all Swiss speak all four official languages ​​of their country. Eg. Swiss, whose mother tongue is German, Although the school usually taught as the first foreign language French and English as an additional (in some cantons it is the opposite), already speak Italian but only few of them.

German

Němčinou hovoří 63,7% resident. German is the official language in the north, in the center and the east of Switzerland (total 13 cantons and 6 polokantonech including canton Graubünden) a dále druhým úředním jazykem v kantonech Fribourg a Wallis. V německy mluvících částech se v běžném styku používá švýcarská němčina, jeden z alemánských dialektů.

French

Francouzštinou hovoří 20,4% resident. French is the official language in 6 Cantons (Fribourg, Jura Mountains, Neuchâtel, Vaud, Wallis, Ženeva) a druhým úředním jazykem kantonu Bern.

Italian

Italštinou hovoří 6,7% resident. Italština je hlavním úředním jazykem v kantonu Ticino a druhým úředním jazykem kantonu Graubünden.

Romansh

Rétorománštinou hovoří 0,5% resident. Rétorománština je třetím úředním jazykem kantonu Graubünden. About Romansh is sometimes referred to as poloúředním (semi-formal) language. The right to communicate with federal authorities in this language are the only people, pro něž je rétorománština jazykem mateřským. Toto právo získali navíc rétorománsky hovořící Švýcaři až po referendu v roce 1996, Romansh only be given official status (do té doby byla od roku 1938 pouze národním jazykem Švýcarska. By this time the Swiss are able to communicate with authorities Rhaeto-Romance only at cantonal level in the canton of Graubünden).

Tourism

Tourism contributed 19. and 20. century to the development of the poorest parts of Switzerland, Alpines. Zpočátku záležitost patřící bohaté aristokracii se v druhé polovině 20. století stala záležitostí dostupnou pro širokou oblast obyvatel planety.

K nejnavštěvovanějším místům patří :

  • Alpy – Švýcarské Alpy, Arosa, Davos, Engelberg, Bernské Alpy, Jungfrauregion >swissworld, St. Moritz, Zermatt a Matterhorn >swissworld, …
    a jezera – Bodamské (Lake Constance), Curyšské (Lake Zurich), Lucernské (Lake Lucerne), Lake Maggiore, Luganské (Lake Lugano), Thunské (Thun), Ženevské (Lake Geneva), …
  • francouzská část – Lausanne, Ženeva, …
  • italská část – Locarno a Ascona, Lugano, …
  • německá část – Basilej, Bern, Curych, Lucern, …, Ballenberg, …
Švýcarské speciality, zajímavosti : Glacier Express, SBB-CNF-FFS, …
Nejznámější tradiční švýcarská jídla : fondue ze sýra, Raclette, Rösti, …