CZK / person / night / double room with breakfast Jezero Lago di Como | David Klaus | travel manager service

Jezero Lago di Como

Lake Como (italsky Lake Como nebo Lario podle latinsky názvu Lacus Larius) je fjordovité jezero v Itálii jež se v podobě vidlice „Y“ rozdvojuje k jihu (Lago di Lecco). Je bohaté na ryby. Nachází se na územíprovincií Como a Lecco v Lombardii. Má rozlohu 146 km ², je 51 km dlouhé a 4,5 km široké. Po Gardském jezeře a Lago Maggiore je třetí největší v Itálii a se svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě. Leží v nadmořské výšce 197 m. Zájezdy-pobyty Itálie

 

Area 146 km ²
Length 51 km
Width 4,5 km
Max. depth 410 m
Height. height 197 m
Water supply Adda, Mero
Runoff water Adda
Locations As, Lecco
Area Lombardy
States Italy Italy
Continent Europe

Lake Como (italsky Lago di Como nebo Lario podle latinsky názvu Lacus Larius) je fjordovité jezero vItálii jež se v podobě vidlice „Y“ rozdvojuje k jihu (Lago di Lecco). Je bohaté na ryby. Nachází se na územíprovincií Como a Lecco v Lombardii. Má rozlohu 146 km ², je 51 km dlouhé a 4,5 km široké. Po Gardském jezeře a Lago Maggiore je třetí největší v Itálii a se svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě. Leží v nadmořské výšce 197 m.Jeho břehy jsou většinou prudké a skalnaté.

Na východní a severozápadní straně je sevřeno poměrně vysokými horskými masivy Alp (Monte Legnone, 2 609 m). Lesions at the, kde se v minulosti posunoval Addský ledovec a u Alta Brianza se rozděluje na dvě části. Jezero na severu začíná u města Colico a na jihu končí jihozápadní rameno u města Como a jihovýchodní rameno u města Lecco.

Trajekt Ghisallo, Varenna

Komským jezerem protéká řeka Adda (levý přítok řeky Pád). Flows into the lake near Colico and flows out at Lecco. In the southwestern arm is no significant inflow nevtéká. Druhým nejvýznamnějším přítokem je řeka Mero, přitékající z jezera Lago di Mezzola.

Thanks to the mild climate in the area is growing rich vegetation. Jezero je vyhledávaný turistický cíl s množstvím lázeňských míst aparků. Na jezeře je rozvinuté rybářství (trout, whitefish, carp) a místní lodní doprava. There are boat connections between městyVarenna, Menaggio Bellagio.

Břeh jezera u Varenny

 

 

Bellagio