Graubünden

1 000 vrcholů, 150 údolí a 615 jezer. Graubünden je místo, kde si každý může užít bezstarostnou dovolenou.Obyvatelé Graubündenu tento stav celkové blaženosti nazývají „patschifig“. Při procházkách vám výstup ulehčí bezplatné lanovky. Cyklisté upřednostňující dlouhé tratě těží z přepravy zavazadel a jazykoví znalci se těší z rétorománských hlášení ve vlacích Rhétské dráhy. Graubünden kromě toho plochou 7 106 kilometrů čtverečních představuje největší dětské hřiště na světě. Rezervace ubytováníGraubündenu a Švýcarsku on-line

Zájezdy Graubünden on-line

Země vody

Prázdninový region Graubünden je, co se týče vody, jedním z nejbohatších švýcarských kantonů. Z vody se zde ale zdaleka nevyrábí jen elektrická energie. Mezi Rýnem a Innem lze ve vodě také ledacos zažít – termální lázně jsou jak skvělým povzbuzujícím prostředkem, tak studnicí mládí pro tělo i ducha, jezera zvou ke koupání a jachtaření, soutěsky k dobrodružným pěším a horolezeckým výpravám, řeky vyzývají ke sportovním výkonům.

Jezera ke koupání

Graubünden čítá 615 jezer. Mnoho z nich je v létě tak teplých, že se v nich dá pohodlně koupat. Například Caumasee, které je napájeno teplou podzemní vodou. Leží v 997 m n. m. uprostřed koutu zvaného Flimser Wald. Svou tyrkysově zelenou, příjemně teplou vodou a malebnými zátočinami předčí Caumasee i některé středozemní pláže s ubytováním přímo u vody.

Vodní zábava

Jako vodní hrad Švýcarska je Graubünden předurčen pro aktivní dobrodružství v osvěžující vodě. Vodní sport na řece, jakou je InnEngadinu nebo Přední a Zadní Rýn, to je rafting, jízda na kanoi, canyoning, funjak nebo hydrospeed, ale také rybaření. Na jachtu, surfing a kitesurfing je zvláště vhodná jezerní krajina Horního Engadinu

Nejvyšší bod: Piz Bernina, 4 049 m n. m.

Nejnižší bod: kantonální hranice s Ticinem, 260 m n. m.  Zájezdy do Švýcarska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lyžařská střediska ve Švýcarsku-Graubünden

 

 

Přes 40 lyžařských středisek, 2 200 top upravených kilometrů sjezdovek a pohádková kulisa hor: Vyznavačům lyžování a snowboardingu nabízí švýcarský prázdninový region č. 1 všechny tři prvky pro perfektní dovolenou: nesrovnatelné možnosti, dokonalý odpočinek a spoustu zábavy. Nabídka zahrnující nesčetně tratí všech stupňů obtížnosti je tak rozmanitá, že si vybere každý. A postaráme se také o vaši pohodu mimo sjezdovky a snowpark – na alpských chatách stejně jako v lázních a wellness oázách.

Co se týče sněhu, nikdo nás nepředčí: Nadprůměrná nadmořská výška graubündenských středisek a vesniček zaručuje zábavu na sněhu po celou zimní sezonu. Je libo příklady? Prázdninová klasika Arosa leží v 1 800 m n. m., v Laaxu leží tři čtvrtiny lyžařského areálu nad hranicí lesa a Davos je nejvýše položené zimní hlavní město v Evropě.

Top lyžařská střediska Graubündenu


Přes 150 kilometrů sjezdovek naleznete ve střediscích Engadin Sv. MořicDavos KlostersLaax,Lenzerheide a Samnaun. K tomu perfektní podmínky pro carving, snowboarding nebo freestyle. Už se nemůžete dočkat, až si nazujete lyže? Pak vám doporučujeme Engadin. Tady začínají Bergbahnen Diavolezza / Engadin St. Moritz zimní sezonu 2011/2012 podle předpokladu 22. října 2011.

Velká lyžařská střediska Graubündenu


Arosa, Savognin, Scuol, Disentis Sedrun – to jsou příklady prominentních středisek s 50 až 150 km sjezdovek. Dobře upravené pro lyžařské nadšence všech kategorií, vč. značených freeridových pist a snowparků.

Malá, ale hezká lyžařská střediska

Přívětivost k rodinám je nejvyšší přikázání ve střediscích, které disponují méně než 50 kilometry sjezdovek. Zde se starají o to, aby se i ti nejmenší co nejdříve odvážili na lyže – a to s velkou porcí zábavy. Malá, ale hezká lyžařská střediska v Graubündenu Val Müstair

Katalog  Graubünden ZIMA 2012