Gesäuse

In der Mitte Europas ist ein kleines Land namens Österreich. Österreich hat sechs Nationalparks, jeden z nich je znám jako Gesäuse. Nechejte se unést přírodou a navštivte krásy Rakouska! Národní park Gesäuse je s jeho hornatou krajinou oblastí, , dessen atemberaubende Schönheit. Die österreichischen Nationalparks ist die jüngste und flach über 11.000 Hektar drittgrößte. Die Landschaft ist von Felsen gekennzeichnet, Wälder und Gewässer. Basierend auf viele signifikante Unterschiede

in Höhe kann im Nationalpark Gesäuse Reihe von sehr unterschiedlichen Orten gefunden werden und, folglich, viele Tier-und Pflanzenarten.

Nejvyšším bodem toho Národního parku je Hochtor. (2369 m.n.m).

Masiv Hochtoru je, stejně jako celé Ennstalské Alpy, budován z vápence. Současné ostře řezané rysy tohoto vrcholu byly zformovány ledovci, které se dříve nacházely na jeho svazích. Zůstaly po nich karyHaindlkar, Tellersack, Steinkar a Schneeloch. Pro Hochtor jsou rovněž charakteristické četné tvary vysokohorského krasu – především škrapy a jeskynní výklenky. Nejstrmější svahy Hochtoru jsou severovýchodní, které jsou tvořeny 900 m vysokou stěnou. Celkově se Hochtor zvedá nad údolím Ennstal o 1800 m

  • Z jihu z vesnice Johnsbach – po značených cestách č. 4 und 664 – přes louky Untere Koderalm, kotel Ronnerstein a Schneeloch (několik náročnějších úseků – UIAA II)

Länge: Johnsbach – Rinnerstein – Hochtor (4,5 hod.)

  • Z východu od Hesshütte přes Josefinensteig, závěrečných 200 výškových metrů je vedeno jako klettersteig přes skalní římsy hřebenu Gugelgrat (UIAA I ). K chatě Hesshütte (1699 m) lze dorazit ze všech čtyř světových stran (z jihu z Johnsbachu, z východu z Hartelsgraben, ze severu z Kummerbrücke a ze západu od Haindlkar Hütte). Nejatraktivnější je Wasserfallweg z Kummerbrücke (1 km dlouhý klettersteig, obtížnost A/B).

Länge: Kummerbrücke – Wasserfalle – Hesshütte (3,5 hod.) – Hochtor (2,5 hod.)

Zdroj Národní park Gesäuse, David Klaus

LOKALITÄT: Steiermark, Admont, Hieflau, Jonsbach

Unterkunft Gesäuse