CZK / person / night / double room with breakfast Ankogel | David Klaus | travel manager service

Ankogel

je hora v pohoří Vysoké Taury v Rakousku. Leží na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutany. Although the mountain is the highest peak of the group Ankogelgruppe (Hochalmspitze – 3360 m), but gave her the name. Z Mallnitz vede do výše 2630 m lanová dráha. From the top is a comprehensive view of such. na Grossglockner,Ennstal Alps, Karavanky až po Dolomity.

Trips to Austria on-line

Do roku 1932 byla hora o 16 meters higher. When a massive rock slide, however, the entire top part collapsed. Přes svou zdánlivě těžkou dostupnost hovoří staré kroniky o prvním dobytí vrcholu již v r. 1762 jistým Patschgem. It is assumed, že byl Ankogel nejdříve vylezeným ledovcovým vrcholem v Alpách.

První turistický výstup se povedl Karlu Thurwieserovi spolu s lesníkem Riesem 17. October 1822. A second attempt made 4. August 1826 arcivévoda Johann, baron Herbert a několik průvodců. In both cases, it was the usual methods outputs today.

Cottages

  • Osnabrücker Hütte (2 022 m)
  • Hannoverhaus (2 720 m)
  • Celler Hütte (2 240 m)

Glaciers

Svahy Ankogelu skýtají čtyři ledovce (largest Kleinlendkees, Radeckkees, Lassacher Kees and already merging Plessnitzkees).
The peak is surrounded by four valleys – Mölltal the southwest, Maltatal the southeast, Gasteinertal a Grossarltal na severu.
Významné okolní vrcholy jsou Hochalmspitze (3 360 m), Grosser Hafner (3 076 m), Reisseck (2 965 m),Schareck (3 123 m) a Hoher Sonnblick (3 106 m).
Maltatal – This valley is an important source of energy for this part of Carinthia. Řeka Malta (stem group Ankogelgruppe) it is flowing through a flow 3,8 m³/s za úkol pohánět turbíny místních vodních elektráren. V údolí Maltatal se nachází velké množství vodopádů (Fallbach, Feistritz, Veil Falls, Melnik). The upper part of the valley through the so-called. "Hydrostezka" – trail passing waterfalls and most deeply cut river bed Malta.

Ankogel
Top 3246 m n. m.
Mountains Hohe Tauern
Continent Europe
States Austria Austria
output v r. 1762 rolník Patschg z Böcksteinu
Rock slate
Type glacial peak
Basin Malta, Salzach

 

 

 

Trails Ticket Prices

1.287 – 2.636 m. n. m.
4
šleprový vlek
0
Sedačkový vlek
0
Kabinová lanovka
2
Lanovka
0
Pozemní lanovka/Zubačka

 

slight downhill easy 3km
moderately demanding downhill tracks middle 27km
difficult runs difficult 5km
Overall 35km

Accommodation Mallnitz, Hotel Kärntnerhof

ACCOMMODATION REQUEST