Alta Badia, Itálie -Trentino Alto Adige

Horský svět v srdci nejkrásnějších hor světa  je velmi působivý a zahalený legendami. Místní obyvatelé „Ladinové“ zde udržují dávné tradice a jsou velmi šikovní. Již od dob Římanů mluví ladinštinou a prožívají svou vášeň pro požitek a kvalitu. V Alta Badii můžete být jednoduše nároční. Součástí kvalitního menu je typická venkovská architektura horských statků ovlivněná krajinou pod vrcholky Dolomit, v kombinaci s pohostinností místních lidí. Co se týče kulinářské části této jedinečné harmonie, přichází ke slovu Gault Millau, Gambero Rosso či průvodce Michelin. O vrcholném kulinářském umění je však nejlepší se přesvědčit přímo na místě.

Horolezecká cesta Tridentina na Pisciadù patří k nejoblíbenějším horolezeckým cestám v oblasti masívu Sella a v celých Dolomitech. Přístup k ní je relativně krátký, výhled na údolí Alta Badia bere dech a v cíli čeká na horolezce horská chata. Výstup na zajištěnou cestu Tridentina na Pisciadù začíná na velkém parkovišti zhruba 4 km za vesničkou Colfosco ve směru na sedlo Grödner Joch/Passo Gardena. Výstup hustým borovicovým lesem vede až ke skalním schodům, odkud se s pomocí fixních lan dostanete až na velkou skalní terasu na úpatí skal masívu Sella. Vpravo od vodopádu Pisciadù již začíná konečně horolezecký výstup. S použitím pevně nataženého lana vystoupejte po skále vzhůru až k Schotterschlucht. Odtud můžete sestoupit přes Extner Turm nebo pokračovat dále vlevo na zavěšený most. Po výstupu se dostanete na náhorní plošinu a na horskou chatu Pisciadù Hütte.

Ideální lyžování pro rodiny, středisko Alta Badia ovšem ocení zejména rodiny s dětmi. Vleky a loučky pro děti se nacházejí v celém areálu, tedy ve všech pěti městečkách: Colfosco, Corvara, La Villa, San Cassiano a Badia vzájemně propojených lanovkami a skibusy (většina ubytovacích zařízení má vlastní skibusy, což je rozhodně dobrá volba, protože některá parkoviště pod lanovkami jsou zpoplatněná). Ale pro ty nejmenší jsou ideální zejména svahy nad Colfoscem. Je to taková sluneční skrýš… Výhodou je, že jste schování v údolí. Pokud si chcete  i s dětmi vychutnat více zážitků velkou roli hraje fakt, že jste v Alpách, vydejte se s nimi na náhorní pláně, kam se dostanete lanovkou Piz La Ila z La Villy či lanovkou Col Alt z Corvary. 

SKI – Alta Badia

Nadmořská výška 1324 – 2778 m.n.m.
Počet kabinek 1 + 7
Počet lanovek 29
Počet vleků 15
Počet sjezdovek 91
černá 8km červená 52km modrá 72km zelená 0
Celková délka sjezdovek 132 km
Kapacita/hod. 71100
Zasněžování/děl ANO / 78

Lyžování

Cyklistika

Horská turistika

Aktivní dovolená v létě a zimě

Alta Badia turistický portál o horské oblasti